Rozczarowany Ocon

czw, 13 września 2018 godz. 12:48:54 skomentuj F1
Tagi: esteban ocon

Esteban Ocon | fot. XPB

Reprezentujący jeszcze zespół Racing Point Force India – Esteban Ocon, nie ukrywa swojego rozczarowania. Jest bardzo zawiedziony, że jego dobre wyniki nie są na tyle mocne, aby zapewniły mu miejsce w stawce Formuły 1 na sezon 2019.

Wspierany przez Mercedesa Ocon imponuje w swoim drugim roku startów w F1. Był przymierzany m.in. do ekipy Renault, ale francuski producent wybrał Daniela Ricciardo.

W obecnym zespole jego miejsce ma zająć Lance Stroll jeżdżący aktualnie dla Williamsa, co wynika z faktu, że zespół z Silverstone przejął ociec Kanadyjczyka.

- Nie jestem sfrustrowany, jestem rozczarowany. To bardziej właściwe określenie - powiedział Ocon. - Nie jestem zły na nikogo, ani na nic. Ciężko pracowałem, żeby tu dotrzeć i ciężko pracowałem, aby dobrze spisywać się przez te dwa lata.

- Ten sezon to postęp w porównaniu do zeszłego roku. Mocno walczę, robię wszystko co mogę w każdym wyścigu i to trudne do przełknięcia, kiedy przyjeżdżam tutaj nie wiedząc, co będę robił w przyszłym roku - kontynuował rozmowie z dziennikarzami przed GP Singapuru.

Nie ukrywa, że szanse na pozostanie w Formule 1 maleją.

- Nadal są pewne nadzieje, ale jest ich coraz mniej. Jestem rozczarowany widząc, że liczą się nie tylko wyniki.

Zapytany o możliwość dołączenia do Williamsa, który jest klientem Mercedesa odparł: - Trwają rozmowy z nimi, jak również z innymi, gdzie mógłbym się udać, ale jest tego coraz mniej.