Rowland kandydatem do Williamsa?

pią, 8 grudnia 2017 godz. 21:04:42 skomentuj F1

Oliver Rowland | fot. XPB

Oliver Rowland poinformował, że stara się o miejsce w Williamsie na sezon 2018, chociaż sam zespół zaprzeczył tym doniesieniom.

Williams obecnie ocenia swoje opcje, kto będzie partnerem Lance Strolla w przyszłorocznych mistrzostwach F1. Zespół wybiera między Robertem Kubicą, Siergiejem Sirotkinem, Paulem di Restą i Daniiłem Kwiatem.

Rowland, który jest kierowcą rozwojowym Renault oraz zajął trzecie miejsce w tegorocznej klasyfikacji F2, nie był wcześniej wiązany z Williamsem.

- Kierowca rozwojowy Renault Oliver Rowland rozmawia z Williamsem odnośnie miejsca w Formule 1 w 2018 roku - oświadczył sztab kierowcy. - 25-latek nie był do tej pory uważany za opcję, ale Williams wciąż jest niezdecydowany kogo wsadzi do samochodu w przyszłym roku.

- Mój zespół prowadzi rozmowy z Williamsem, podobnie jak z innymi ekipami. Brytyjski samochód, brytyjski kierowca, to pasuje - powiedział Rowland.

Serwis Motorsport.com poprosił ekipę z Grove o komentarz w tej sprawie. Williams zdementował te doniesienia. Nie wykluczono jednak roli kierowcy rezerwowego i udziału w piątkowych treningach.

Williams chce ogłosić drugiego kierowcę przed świętami Bożego Narodzenia.

fot. XPB