Rosyjski skład Williamsa?

wto, 28 sierpnia 2018 godz. 10:57:18 skomentuj F1
Tagi: williams

Williams | fot. XPB

Nie ustają spekulacje, kto w Williamsie zajmie miejsce Lance'a Strolla, kiedy ten przejdzie do Force India, po tym, jak jego ojciec kupił ekipę z Silverstone.

Dużo mówi się o Robercie Kubicy. Krąży też jednak wiele plotek, że Williams będzie miał w pełni rosyjski skład.

- W pewnym momencie Lance przeniesie się z naszego zespołu do Racing Point Force India - nie ukrywa szefowa ekipy z Grove, Claire Williams.

Zaprzecza natomiast, że zakończenie współpracy ze sponsorem tytularnym Martini, oraz odejście Strolla, którego ojciec Lawrence wnosił spory budżet do zespołu, będzie ogromnym finansowym ciosem dla Williamsa.

- Lawrence Stroll nie był dużym inwestorem - zapewniała. - Williams istniał w Formule 1 od 38 lat, jeszcze przed tym, jak Lawrence do nas dołączył i będziemy tu przez wiele kolejnych lat.

Brytyjski zespół ma już jednego rosyjskiego kierowcę w składzie - Siergieja Sirotkina, który wnosi wsparcie finansowe od SMP Bank.

Z zespołem jest wiązany jest Artjom Markiełow, wicemistrz Formuły 2 z sezonu 2017, kierowca testowy Renault. W tym roku w F2 jest sklasyfikowany na piątej pozycji. Od dwóch lat reprezentuje Russian Time.

- Mam nadzieję, że Williams zwróci na mnie uwagę i dadzą mi szansę. Zobaczymy - mówił Markiełow, którego ojciec również jest zamożnym inwestorem.

Drugi kandydat do ekipy to Nikita Mazepin, którego ojciec - Dimitrij był zainteresowany kupnem Force India.

fot. XPB