Rosberg wróci do F1?

nie, 11 czerwca 2017 godz. 12:49:08 skomentuj F1

Nico Rosberg & Kimi Raikkonen | fot. XPB

Ciekawe spekulacje zapoczątkował szef zespołu Mercedesa – Toto Wolff. Przyznał, że nie zdziwi się, jeśli Nico Rosberg wróci do Formuły 1 i podpisze kontrakt z Ferrari.

Rosberg zaskoczył wszystkich w grudniu zeszłego roku, kiedy po wywalczeniu mistrzostwa poinformował o zakończeniu startów F1.
 
Podczas gry Rosberg nalega, że jest zadowolony żyjąc z dala od F1, Wolff sugeruje, że Niemiec nie wytrzyma zbyt długo bez wyścigów.
 
- Myślę, że kiedy podjął decyzję o przejściu na emeryturę, to dlatego, że było tego wszystkiego zbyt dużo - powiedział Wolff. – Był to bardzo stresujący rok przeciwko prawdopodobnie najlepszemu kierowcy w F1 i czuł się na tym etapie wyczerpany. Tak mi się wydaje.
 
- Ma 31 lat. Mogę powiedzieć, że nie będę zaskoczony, jeśli zmieni zdanie w ciągu roku i pojawi się w Ferrari! Albo gdzieś indziej.
 
Podczas gdy Alonso zdecydował się na Indy 500, Wolff wątpi, aby takie wydarzenie przyciągnęło Rosberga.
 
- Nie, myślę, że udział w Indy 500 jest bardzo wymagający dla kierowcy wyścigowego - uznał. - Podobało mi się to ze względu na Fernando, dopóki nie odpadł. Nie sądzę jednak, aby Nico podjął to ryzyko i wystartował na owalu w samochodzie Indy.
 
fot. XPB