Rosberg wolałby Alonso

pon, 6 lutego 2017 godz. 09:40:32 skomentuj F1

Nico Rosberg

Nico Rosberg przyznał, że chciał, aby to Fernando Alonso zajął jego miejsce w Mercedesie w sezonie 2017.

Niemiecki producent zdecydował się na kontrakt z Valtterim Bottasem na tegoroczne mistrzostwa F1, wcześniej rozważając swojego podopiecznego Pascala Wehrleina.

Rosberg zapytany przez hiszpański dziennik Marca, kogo widziałby na swoim miejscu, odparł: Ok, teraz jestem już tylko kibicem, więc łatwo mogę odpowiedzieć.

- Każdy mówi, że Alonso i ja również, ponieważ byłoby więcej fajerwerków z Hamiltonem. Jako kibic, fajnie byłoby zobaczyć, jak iskrzy, ale z punktu widzenia zespołu tak by nie było i znaleźli dobre rozwiązanie.

- Bottas jest szybki i pokonał Massę trzy razy, w podobny sposób, jak Alonso i teraz może poradzić sobie bardzo dobrze - kontynuował. - Oczywiście Hamilton będzie na bardzo wysokim poziomie i ciężko go będzie pokonać, ale udowodniłem, że to jest możliwe.

Zapytany, czy Alonso mógł być poważną opcją dla Mercedesa, odparł: - Nie. Ze strony Mercedesa nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić.

W nadchodzącym sezonie uważa, że Mercedes nadal będzie czołowym zespołem, a za najgroźniejszego dla nich rywala wymienia Red Bulla.

- Mercedes jest faworytem, trzy razy byliśmy mistrzami, chociaż są niebezpieczne zespoły, jak Red Bull - uznał. - Adrian Newey i nowe przepisy, to połączenie, które okazało się skuteczne w przeszłości  i słyszałem, że wrócił do zespołu w takiej roli, jak w przeszłości.

- Myślę, że Red Bull będzie drugą siłą - dodał.