Rosberg radzi rywalom Hamiltona

wto, 20 marca 2018 godz. 09:18:36 skomentuj F1

fot. Mercedes AMG F1

Nico Rosberg powiedział w rozmowie z telewizją Sky Sports, że rywale Lewisa Hamiltona muszą wykorzystać każdy moment jego słabości, by walczyć z nim o tytuł mistrza świata. Brytyjczyk był najlepszym kierowcą w stawce w trzech z czterech ostatnich sezonów.

- Słabości Lewisa nie są spójne. Ma okresy, gdy po prostu znika. Jeśli jesteś w stanie to wykorzystać, możesz z nim walczyć. Całkiem dobrze robił to w zeszłym roku Sebastian [Vettel-red.]. Gdy Lewis ma dobry weekend, nie jest do pokonania. Jest niewiarygodnie szybki i najlepszy w stawce. By pokonać go potrzebujesz perfekcyjnego sezonu. W przeciwnym razie nie masz szans - mówił Rosberg.

- Mam nadzieję, że Valtteri [Bottas-red.] może być bliżej Lewisa. W zeszłym roku miał kilka przebłysków, ale brakowało mu spójności. Kolejnym wyzwaniem dla Lewisa będzie Sebastian. Miniony rok nie był łatwy dla Kimiego [Raikkonena-red.], ale może w tym roku uda mu się znaleźć trochę lepsze tempo. Tempo kierowców Red Bulla zależy od samochodu. Jeśli będzie dobry, to ta dwójka będzie bardzo ekscytująca. Gdy są z przodu, zawsze coś się dzieje - ocenił stawkę przed sezonem były mistrz świata.

fot. Mercedes AMG F1