Rok prawdy dla Liberty

czw, 15 marca 2018 godz. 10:52:15 skomentuj F1

Toto Wolff

Toto Wolff uważa, że sezon 2018 jest rokiem prawdy dla nowego właściciela F1 - Liberty Media.

Przyznał, że zeszły rok, był jeszcze dla nich okresem ochronnym.

- Zawsze łatwo krytykuje się trenera z trybun, ponieważ podejmowanie decyzji nie zawsze jest łatwe - powiedział szef zespołu Mercedesa. - Jednak moim zdaniem, nie wszystkie postanowienia były pozytywne.

Uważa, że rezygnacja z grid girls była błędem. Zastanawia się również, czy Liberty wywiąże się z obietnicy ekscytujących wyścigów.

- Mam nadzieję, że zobaczymy coś takiego, jak Nowy Jork, San Francisco, Miami, atrakcyjny wyścig w Europie lub Azji – kontynuował. - Liczę, że zobaczę to w drugim roku, wtedy sprawiedliwe będzie osądzenie Liberty.

Odniósł się też do czasów Berniego Ecclestone'a.

- Bernie był genialny w tym, co udało mu się osiągnąć - powiedział Wolff. - Jeśli poszedł do rządu i powiedział, że marzy o Grand Prix Singapuru, to się udawało. Obecne kierownictwo musi pokazać, że również może to zrobić.

W kwestii tegorocznych mistrzostw, stwierdził: - Nie jestem dobry w odczytywaniu kryształowej kuli. Z testów mogę wywnioskować tylko, jeśli chodzi o pojedyncze okrążenie, że jest stosunkowo mała różnica między Ferrari, Mercedesem i Red Bullem.

fot. XPB