Ricciardo zaprzecza plotkom o Ferrari

pon, 3 grudnia 2018 godz. 12:41:23 skomentuj F1

Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo zaprzeczył, że przegrał starania o miejsce w zespole Ferrari na sezon 2019, z powodu zbyt wygórowanych żądań finansowych.

Australijczyk po tegorocznych mistrzostwach F1 opuścił Red Bull Racing i przechodzi do Renault.

Decyzja Australijczyka o zmianie zespołu była dość zaskakująca, choć w opinii wielu obserwatorów Red Bull zaczął bardziej wspierać jego kolegę z ekipy Maxa Verstappena. Do tego miało dojść do pogorszenia jego relacji z Helmutem Marko. Austriak miał też puścić plotkę, że Ricciardo chciał zbyt dużo pieniędzy od Ferrari podczas rozmów kontraktowych.

- Kto powiedział, że prosiłem o zbyt dużo pieniędzy? Chciałbym wiedzieć, choć domyślam się - mówił Ricciardo. - Tak rozmawialiśmy o tym, ale myślę, że mieli już porozumienie z Leclerc'iem. Uważam jednak, że mam jeszcze trochę czasu w F1 i następnym razem może nam się uda.

Alain Prost, doradca zespołu Renault przyznał niedawno, że francuski producent nie będzie miał w sezonie 2019 zwycięskiego samochodu.

- Alain zawsze był dla mnie miły - powiedział Ricciardo. - Wiem, że to będzie trudny rok, ale możemy dobrze się spisać. To wyzwanie. Może nie będziemy wygrywali, ale Renault ma odpowiednich ludzi i potencjał ku temu. Oby to nie zajęło zbyt długo.