Ricciardo traci optymizm

sob, 14 kwietnia 2018 godz. 13:18:37 skomentuj F1

Daniel Ricciardo | fot. Red Bull

Daniel Ricciardo z zespołu Red Bull Racing przyznaje, że coraz mniej wierzy w możliwości poprawy silnika Renault, w związku z kolejnymi problemami do których doszło podczas weekendu Grand Prix Chin.

Tydzień po wycofaniu z Grand Prix Bahrajnu, Ricciardo miał awarię silnika podczas trzeciego treningu w Chinach. Po naprawie samochodu w ostatniej chwili wyjechał dziś na kwalifikacje. W czasówce zajął szóste miejsce, za Maxem Verstappenem.

Zapytany przez motorsport.com, czy traci nadzieję na postęp z niezawodnością silnika Renault odparł: - Nigdy nie tracę nadziei, ale z całą pewnością optymizm jest coraz mniejszy.

- Staram się teraz nie wyznaczać żadnych oczekiwań, po prostu działamy z tym i oby wszystko funkcjonowało dobrze. W przeciwnym razie będzie ciężko - kontynuował. - Niestety to trochę znane terytorium. Przez ostatnie kilka lat mamy wzloty i upadki.

- Powiedziałbym jednak, że po zimowych testach nie spodziewaliśmy się, że przy trzecim wyścigu będziemy już z problemami z Bahrajnu i z dzisiejszego poranka - dodał. - Testy zimowe wyglądały o wiele bardziej pozytywnie z punktu widzenia niezawodności.