Ricciardo: To najdziwniejszy sezon w mojej karierze

wto, 25 września 2018 godz. 18:51:06 skomentuj F1

Verstappen i Ricciardo | fot. Red Bull

Daniel Ricciardo przyznał w rozmowie z Red Bullem, że obecny sezon jest jego najdziwniejszym w karierze. Australijczyk zaliczył dobry start roku, ale ostatnie występy nie należą do jego najlepszych. Ponadto zdecydował się na bronienie w przyszłym roku barw Renault.

- To najdziwniejszy sezon w mojej karierze. Wygrana dwóch z sześciu pierwszych wyścigów to najmocniejszy start w moim wykonaniu w Formule 1. Po Monako wszystko zapowiadało się bardzo obiecująco. Myślałem nawet, że stać nas na tytuł. Wciąż czuję, że dobrze jeżdżę, ale z różnych powodów nie jest tak dobrze. Moja pewność siebie nigdy nie spada, ale motywacja i zamiłowanie do tego sportu jest na niższym poziomie. Mam jednak tendencję do szybkiego odbijania się - mówił Ricciardo.

- Wszystko wydaje się prawdziwe, ale szczerze mówiąc, dopiero gdy zobaczę flagę w szachownicę w Abu Zabi i zdejmę kombinezon Red Bulla po raz ostatni, cała sytuacja uderzy we mnie. To nie jest tylko przejście do Renault. To zamknięcie rozdziału o tym etapie mojej kariery. Od ponad dekady noszę kask Red Bulla i z pewnością nie oceniam jej jako złą. Jestem gotowy na coś nowego - dodał.

- W przyszłym roku będę miał 30 lat i czułem, że przyszedł czas na nowy rozdział. Może to zabrzmieć głupio, ale będąc tak długo w Red Bullu czułem, że nadszedł czas, bym sam podjął decyzję. To była świetna podróż, ale znałem zespół bardzo dobrze i łatwo można było wpaść w jakieś samozadowolenie lub rutynę. Nie chciałem tego. Chciałem stawić czoła nowemu wyzwaniu - zakończył.

fot. Red Bull