Ricciardo powinien zostać w Red Bullu

pon, 28 maja 2018 godz. 09:34:19 skomentuj F1

Daniel Ricciardo | fot. Red Bull

Po niedawnych komentarzach Nico Rosberga, który sugerował, aby Daniel Ricciardo przeszedł do Ferrari, Lewis Hamilton uważa, że Australijczyk powinien rozważyć kontynuowanie współpracy z Red Bull Racing.

Ricciardo ma ważną umowę z Red Bullem do końca sezonu. Jest wiązany z przejściem do Ferrari lub Mercedesa.

- Rozmawiałem z nim - mówił po Monako Hamilton. - Powiedziałem mu, że wykonuje świetną pracę. Wszyscy wiedzą, kim jest jego kolega z zespołu (Max Verstappen), ale on (Ricciardo), jest bardziej regularny, rzadziej rozbija samochody i spisuje się lepiej.

- Jest jednym z najlepszych kierowców - kontynuował. - Jestem pewien, że ma opcje, a to oznacza Red Bulla, Mercedesa i Ferrari.

Hamilton uznał, że przejście Ricciardo do Mercedesa jest „mało prawdopodobne” wśród spekulacji, że Bottas pozostanie w ekipie.

- Jeśli spojrzeć na Ferrari, sądzę, że Kimi będzie chciał zostać – powiedział Brytyjczyk. - Spisuje się dobrze i nie ma oznak, że się starzeje.

- Drugą sprawą jest to, że Daniel jest liderem Red Bulla i to dla niego dobre miejsce. W  pewnym momencie zyska konkurencyjny silnik i jeszcze bardziej zmniejszy dystans do nas - podsumował.