Ricciardo powinien zostać w Red Bullu

pon, 16 kwietnia 2018 godz. 12:41:03 skomentuj F1

Daniel Ricciardo | fot. Red Bull

W opinii szefa Red Bull Racing - Christiana Hornera, Daniel Ricciardo powinien pozostać w ich zespole.

Australijczyk, który wygrał Grand Prix Chin, nie ma kontraktu po sezonie 2018. Red Bull chce go u siebie zatrzymać, ale Ricciardo wiązany jest również z Mercedesem i Ferrari.

- Gdybym był nim, przeszedłbym do Ferrari. To najlepszy samochód obecnie i wie, że jest w stanie pokonać Sebastiana - doradzał Nico Rosberg.

Wg Hornera, biorąc pod uwagę status Sebastiana Vettela w Ferrari, lepszym rozwiązaniem dla Ricciardo byłoby przedłożenie umowy z Red Bullem.

- Myślę, że Daniel jest obecnie zadowolony z tego gdzie jest. Jeśli nadal będziemy mu zapewniali taki samochód, jak w tym wyścigu (Chiny), dlaczego miałby pójść gdzieś indziej - powiedział Horner. - Jest wszechstronnym profesjonalistą.

- Jest w szczytowej formie od dwóch lat. Ma doświadczenie i szybkość. Porównując go do Maxa, który nadal jest bardzo młody i zdobywa doświadczenie, Daniel jest już na kolejnym etapie kariery - dodał.

- Daniel był bezbłędny - komentował występ swojego kierowcy w Szangaju Helmut Marko. - Widzi kogo może wyprzedzić, a kogo nie. Max był zbyt porywczy.