Ricciardo ma dobre karty

wto, 7 listopada 2017 godz. 13:55:34 skomentuj F1

Daniel Ricciardo | fot. Red Bull

Daniel Ricciardo powiedział w rozmowie z motorsport.com, że posiada "kilka kart", które grają na jego korzyść w negocjacjach z Red Bullem dotyczących przedłużenia kontraktu. Australijczyk ma umowę do końca sezonu 2018 roku, a jego zespołowy kolega: Max Verstappen, niedawno przedłużył współpracę do 2020 roku.

- Nie zmienię swoich struktur. Nigdy nie miałem wokół siebie wielkiego zespołu. Mam tylko prawnika, który pomaga mi w tym. Nie mam kontraktu na kolejny sezon i mogę wykorzystać kilka kart. Nie muszę się spieszyć. To, że Christian [Horner-red.] i Helmut [Marko-red.] wyrażają zainteresowanie mną, jest miłe. To lepsze niż, gdyby mówili, że nie mogą się doczekać mojego odejścia z zespołu - mówił Ricciardo.

- Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, więc chcę ją jak najlepiej wykorzystać. Oczywiście mam możliwość negocjowania spraw finansowych, ale priorytetem jest wydajność. Nadal jestem konkurencyjny i chcę szybszy samochód, a nie większe pieniądze. To nie jest koniec mojej kariery - dodał.

fot. Red Bull