Rewolucjonista Alonso

pią, 22 czerwca 2018 godz. 14:28:02 skomentuj F1

Fernando Alonso

Fernando Alonso czuje, że przewodzi rewolucji w motorsporcie, po swoim zeszłorocznym starcie w Indy 500 oraz zwycięstwie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 w zeszłym roku zadebiutował w IndyCar rozpoczynając starania o zdobycie potrójnej korony, polegającą na wygraniu Indy500, Le Mans i Grand Prix Monako.

W tym sezonie postawił kolejny krok w kierunku realizacji swojego celu, wygrywając w Le Mans.

Przyznał, że kierowca F1 nie ma zbyt wielu okazji do startów w innych seriach, a tym samym uważa się, za jednego z zawodników zmieniających obraz motorsportu.

- W dzisiejszej erze wyścigów samochodowych to nie było normalne – powiedział Fernando Alonso. - W ciągu dwóch ostatnich dekad myślę, że byliśmy bardziej profesjonalnymi kierowcami w jednej dyscyplinie, maksymalizując swoje umiejętności.

- To, co robimy teraz, to powrót do przeszłości, zmienianie motorsportu i cieszę się, że biorę udział we wprowadzaniu tej zmiany.

- To coś innego od obecnej normy w motorsporcie, gdzie skupiasz się tylko na jednej serii i rozwijasz swoje umiejętności w jednym samochodzie i jednym zestawie przepisów. Dlatego w odniesieniu do ostatnich lat, to prawdopodobnie rewolucja w motorsporcie.