Renault zapowiada zdecydowaną poprawę

sob, 19 sierpnia 2017 godz. 10:01:16 skomentuj F1

Nico Hulkenberg | fot. Renault

Renault zapowiada zdecydowany wzrost osiągów swojego samochodu F1, dzięki drastycznym poprawkom, których część wprowadzili już w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Z drugiej strony skala zmian, jakie szykowali wstrzymała chwilowo ich program rozwojowy.

Kłopoty z ERS uniemożliwiły Nico Hulkenbergowi finisz w czołowej piątce na Silverstone, gdzie RS17 miało już m.in. nowa podłogę. Ostatecznie Niemiec ukończył wyścig na szóstym miejscu.

Jednak tak duża skala aktualizacji wstrzymała ich inne programy rozwojowe do czasu ukończenia i wprowadzenia pełnego pakietu głównych poprawek.

Szef zespołu - Cyril Abiteboul jest przekonany, że teraz mają platformę do rozwijania jeszcze bardziej konkurencyjnego samochodu na resztę sezonu.

- Wiedzieliśmy co chcemy zrobić, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że to drastyczna zmiana filozofii samochodu i mieliśmy świadomość, że to potrwa trochę czasu - powiedział Abiteboul.

- Musieliśmy w pewnym stopniu wstrzymać rozwój ponieważ potrzebowaliśmy danego elementu.

- To jest nowe otwarcie rozwoju przodu samochodu, jego środkowej części z sekcjami bocznymi oraz tyłu. Teraz to zostało zrobione i mamy większy potencjał na pozostałą część sezonu - podsumował.