Renault wspiera Sirotkina

wto, 28 listopada 2017 godz. 17:45:03 skomentuj F1

Siergiej Sirotkin | fot. twitter.com/sirotkin_sergey

Alan Permane, dyrektor operacyjny Renault, powiedział na łamach motorsport.com, że Sergiej Sirotkin zasługuje na miejsce w F1. Rosjanin jest na krótkiej liście Williamsa do drugiego fotela na sezon 2018. O to samo miejsce walczy Robert Kubica, który uznawany jest za faworyta do podpisania kontraktu oraz Daniił Kwiat, Paul di Resta i Pascal Wehrlein.

- Szczerze mówiąc, to zasługuje on na F1. Z racji tego, że pracuje z nami, to zawsze mógłbym to powiedzieć, ale on ma naprawdę dobre tempo i etykę pracy - mówił Permane.

- W tym roku miał pecha. Nie wykonaliśmy dla niego wystarczająco dobrej pracy. Miał cztery okazje do jazdy, ale dwa razy to kompletnie nie wyszło. Jeśli spojrzymy na to, jak mało jeździ i porównamy go do Palmera w Malezji, gdzie było mokro, to zrobił naprawdę dobrą robotę. Był bardzo szybki. Bardzo dobrze współpracuje też z inżynierami. Nie ma żadnych problemów w kwestii informacji zwrotnych - dodał.

- On jest bardzo skromnym facetem. Twardo stąpa po ziemi. Myślę, że jest też bardzo pracowity. Niestety miał pecha. Gdy miał okazję do jazd w pierwszych treningach, pojawiały się problemy techniczne lub nie dopisywała pogoda. Zawsze było coś. Nigdy nie mógł pokazać, co może zrobić. Uważam, że jest utalentowanym kierowcą - dodał Nico Hulkenberg, kierowca Renault.

Sirotkin jutro otrzyma szansę przetestowania samochodu Williamsa.

fot. twitter.com/sirotkin_sergey