Renault stawia na kilometry

pon, 11 grudnia 2017 godz. 14:45:39 skomentuj F1
Tagi: renault

fot. Renault

Renault wyznaczyło już sobie cele na zimowe testy przed kolejny sezonem Formuły 1. Zespół celuje w pierwszą trójkę pod względem przejechanych kilometrów.

Ekipa z Enstone zdecydowanie poprawiła swoje osiągi w tym roku. Jednak mocno zahamowały ich problemy z niezawodnością. W klasyfikacji konstruktorów zajęli szóste miejsce.

Dobrze zdając sobie sprawę z obszarów, które należy poprawić w 2018 roku, Renault jest świadome, że kluczem do postępu jest spędzenie jak największej ilości czasu na torze.

- Jesteśmy ambitni, jak każdej zimy. Jest dziesięć zespołów, które są przekonane, że wyprodukują fantastyczny samochód, a my po prostu obieramy bardzo metodyczne podejście – powiedział szef Renault, Cyril Abiteboul.

- Skupimy się na tym, co liczyło się przede wszystkim w tym roku. Celem jest posiadanie niezawodnego samochodu, od razu, jak tylko ruszą zimowe testy.

- Chcemy być wysoko jeśli chodzi o ilość przejechanych kilometrów. Nie mamy określonych założeń pod kątem mistrzostw. W rzeczywistości pierwszym celem, jaki sobie wyznaczyliśmy, to czołowa trójka pod względem przebiegu podczas testów zimowych - dodał.