Renault potrzebuje więcej mocy

wto, 9 października 2018 godz. 12:47:49 skomentuj F1

fot. Renault

Carlos Sainz uważa, że brak postępów przy rozwoju silnika w drugiej połowie sezonu F1, jest głównym powodem słabszej formy zespołu Renault.

W pierwszej połowie roku francuski producent stale rywalizował na czele środka stawki, ale w ostatnich wyścigach notuje gorsze osiągi.

Choć niektóre z problemów tyczą się samego auta, Sainz uważa, że brak modernizacji silnika jest bardziej zauważalny.

Renault zdecydowało, że nie skorzysta ze specyfikacji C, ze względu na awaryjność jednostki, choć ich klienci – Red Bull Racing pokazali, że dysponuje ona lepszymi osiągami.

- Myślę, że nastąpił duży krok wstecz, prawdopodobnie z powodu silnika – powiedział Sainz dla motorsport.com. - Nie spodziewaliśmy się, że Ferrari i Mercedes wykonają tak duże postępy w ciągu roku.

- Sądziliśmy, że specyfikacja B, będzie wystarczająca, ale tak jednak nie jest – kontynuował. - Przygotowaliśmy poprawki podwozia, które prawdopodobnie nie jest takie złe, ale pod kątem prędkości maksymalnej, nie jesteśmy tam, gdzie byśmy tego chcieli.

Zapytany, czy z perspektywy czasu, dla Renault byłoby lepszym rozwiązaniem wprowadzenia trzeciej specyfikacji, odparł: - Jeśli to wiąże się z awaryjnością, nie.

Zespół jest przekonany, że z naszym paliwem silnik nie był wystarczająco niezawodny. W pełni popieram decyzję zespołu.

- Po prostu uważam, że potrzebujemy więcej mocy, czego nie mamy i nie otrzymaliśmy z jakiegoś powodu. Gdybyśmy chcieli dostać się do Q3 w Japonii, potrzebowaliśmy właśnie większej mocy. Honda pokazała, że to jest możliwe – dodał.