Renault potrzebuje kilku lat

śro, 10 października 2018 godz. 09:22:09 skomentuj F1

Nico Hulkenberg | fot. Renault Sport F1

Nico Hulkenberg przyznał w rozmowie z L'Equipe, że Renault potrzebuje kilku lat, zanim będzie w stanie walczyć o mistrzowskie tytuły w F1. W przyszłym roku barw ekipy obok Niemca będzie bronił Daniel Ricciardo.

- Walka w środku stawki jest bardzo zacięta. Pozostałe zespoły bardzo starają się, by nie ułatwić nam życia i nie wyglądamy zbyt dobrze. Wciąż mamy jednak dobry samochód. Myślę, że możemy poprawić się w czterech ostatnich wyścigach i utrzymać czwarte miejsce. To będzie poprawa w stosunku do ubiegłego roku, więc zmierzamy w dobrą stronę - mówił o tym sezonie Hulkenberg.

- Dzięki inwestycjom Renault przez ostatni rok widziałem, jak ogromny rozwój poczynił zespół. Pomieszczenia i sprzęt są dużo lepsze, zatrudnionych jest więcej osób i mamy większe zasoby. Mamy wszystko, czego można oczekiwać od producenta. Naszą ambicją jest walka na czele stawki, walka o podium i zwycięstwa w ciągu najbliższych kilku lat, ale wciąż jesteśmy w fazie rozwoju. Myślę, że stworzyliśmy struktury, które przyniosą efekty za kilka lat - dodał.

fot. Renault Sport F1