Renault podkręca silniki

pią, 13 kwietnia 2018 godz. 12:10:05 skomentuj F1
Tagi: renault

Renault

Renault pozwoliło swoim wszystkim trzem zespołem F1 na odblokowanie większych osiągów silników podczas Grand Prix Chin.

Wg francuskiego producenta, jego jednostki napędowe wykazały się dobrą niezawodnością podczas dwóch pierwszych wyścigów sezonu. Pomimo problemów Daniela Ricciardo w Bahrajnie, gdzie w jego przypadku doszło do awarii systemu magazynowania energii, pozwolono na skorzystanie trybu zapewniającego wyższą moc.

- Robimy to co zapowiadaliśmy - powiedział szef Renault Cyril Abiteboul dla motorsport.com - Chcieliśmy potwierdzić niezawodność, co nam się udało do tej pory. Mieliśmy jedynie incydent z Ricciardo, ale powód tego jeszcze nie jest znany. Nie wiem czy to wina silnika, czy ma to związek z podwoziem. To był problem z elektryką i uszkodzeniu uległ system magazynowania energii.

- Silnik spalinowy i ERS działają ok i naciskamy teraz pod względem wykorzystania jednostki. Ma to wpływ szczególnie na takim torze, gdzie jest większa wrażliwość na zarządzanie energią - dodał.

Abiteboul zapewnił ponownie, że wszystkie zespoły współpracujące z nimi dysponują tymi samymi parametrami silnika.

- Absolutnie, taka była nasza filozofia jeszcze przed wprowadzeniem przepisów pod tym kątem – wyjaśnił. - Teraz dochodzą do tego przepisy, więc nie mamy żadnego wyboru. Pod tym względem jesteśmy bardzo transparentni.

fot. XPB