Renault ostrzega Palmera

pią, 16 czerwca 2017 godz. 12:19:42 skomentuj F1

Jolyon Palmer | fot. Renault F1

Szef zespołu Renault F1, Cyril Abiteboul, powiedział na łamach motorsport.com, że Jolyon Palmer musi regularnie zdobywać punkty, jeśli chce pozostać w zespole. Brytyjczyk w tym sezonie jeszcze nie finiszował w czołowej dziesiątce wyścigu, a jego zespołowy partner wywalczył 18 punktów.

- Nikt nie jest bezpieczny w F1. Formuła 1 nie jest środowiskiem, gdzie ktoś może głośno powiedzieć: Jestem bezpieczny. Obecnie mamy dwa pytania. Jest Jo i drugi kierowca. Skupiamy się na Jo. Nie chcemy rozmawiać o tym, co by było, gdyby, ponieważ ważna jest obecna sytuacja. Faktem jest, że Jo ma samochód, który zdobywa punkty i musi to robić - mówił Abiteboul.

- Dla Renault i naszych partnerów ważny jest cały obraz zespołu i mamy dwóch kierowców. Czuję, że jesteśmy niesprawiedliwi dla Nico, który musi wiele robić. Zespół jest zależny od niego. Widzieliśmy to w Monako. Gdy Nico odpadł z wyścigu z przyczyn niezależnych, walczyliśmy o punkty, mimo że kilka aut nie jechało już w wyścigu. To było wyzwanie. Widzimy, że między Nico i Jo jest duża różnica w kwalifikacjach i wyścigu. Regularnie rozmawiamy o tym, by zmienić sytuację - dodał.

fot. Renault F1