Renault obawia się sprzedaży Force India

czw, 2 sierpnia 2018 godz. 12:01:07 skomentuj F1

Renault, Force India | fot. XPB

Renault, McLaren i Williams chcą zapewnienia, że Force India, niezależnie kim będą nowi właściciele zespołu, nie stanie się ekipą B Mercedesa.

Force India jest obecnie pod kontrolą administratora, ze względu na duże zadłużenie.

Doniesienia prasowe informują, że jest kilka stron zainteresowanych zakupem zespołu. Jednak część obecnych ekip F1 chce zapewnień, że nie staną się drugim zespołem Mercedesa

- To nie jest rodzaj F1, jaką lubimy - powiedział szef Renault, Cyril Abiteboul. - Obawiamy się, że taka konstrukcja uniemożliwiłaby każdemu, kto nie ma wsparcia głównego zespołu lub nie posiada statusu drugiej ekipy, konkurencyjność na swoim własnym poziomie.

- Widzimy to już w niektórych przypadkach w zakresie rozwoju podwozia lub silnika - dodał. - Musimy więc upewnić się, że to nie stanie się koniecznością utrzymania w F1. W przeciwnym bowiem razie nasz model biznesowy nie zadziała i nasze zaangażowanie w sport nie będzie możliwe.

Domaga się od Liberty Media zapewnienia, że nie będą podążali tą drogą.

- Upewnijmy się, że żadne miejsce pracy nie będzie zagrożone. Chcemy jednak zrozumieć wizje właściciela praw komercyjnych w tym zakresie.

Zapytanym czy zablokują umowę sprzedaży Force India, Abiteboul odpowiedział: - Odpowiedź brzmi „nie”. Chcemy ratować miejsca pracy jednak zanim będziemy głosowali, chcemy jasności, że sprawy nie potoczą się tak jak o tym mówimy.

Szef zespołu Mercedesa - Toto Wolff zapewnia, że nie szuka możliwości stworzenia siostrzanej ekipy.

fot. XPB