Renault o kolejnych krokach z Kubicą

czw, 13 lipca 2017 godz. 12:20:39 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. XPB

Szef zespołu Renault - Cyril Abiteboul nadal pomniejsza znaczenie programu testowego Roberta Kubicy, ale przyznaje, że jeśli wszystko zakończy się sukcesem, Polak może wrócić do startów w Formule 1.

- Chcemy, aby to było jasne, on testuje w celu dalszej oceny jego możliwości, co może, a czego nie może robić - powiedział Abiteboul dla motorsport.com. - Chcemy przetestować wiele rzeczy. Ułożyliśmy razem program i nie chcę zagłębiać się w jego szczegóły, ale jasno określę, że niekoniecznie, jeśli testy będą pozytywne, będzie ścigał się dla Renault w przyszłym roku. To jest bardziej złożona kwestia.

- Jak zawsze staramy się postępować krok po kroku, z dużą starannością, próbując sprawdzić jak najwięcej i odkładając emocje na bok. W to również jest zaangażowana fizjoterapia, niektóre kontrole medyczne, aby po prostu upewnić się, że wszystko jest w porządku - kontynuował.

- Kto wie. Jeśli test będzie pozytywny i kolejne kroki również, może zasiądzie w samochodzie F1. Nie zamierzam jednak spekulować w tym momencie, ponieważ nie chcemy, aby spekulacje mediów wywierały nacisk na to,  co mamy robić dalej.

- Musimy być ostrożni. To gość z charakterem i emocjami, ale w tej szczególnej sytuacji musimy odłożyć emocje na bok. Podchodzimy bardzo pragmatycznie do tej sytuacji.

Zapytany o ewentualne testy na Hungaroringu po GP Węgier, odparł: - W tej chwili bez żadnych spekulacji co do dalszych testów.

fot. XPB