Renault niepokoi Verstappena

wto, 13 czerwca 2017 godz. 10:01:11 skomentuj F1

Max Verstappen | fot. Red Bull

Max Verstappen przyznał, że niepokoi się przyszłością zespołu Red Bull Racing, po tym jak Renault zapowiedziało, że nie wprowadzi żadnych dużych zmian w jednostce napędowej w 2017 roku. W Kanadzie samochody Holendra i Daniela Ricciardo otrzymały poprawki aerodynamiczne, co pozwoliło wywalczyć Australijczykowi trzecie miejsce. Verstappen po awansie na drugie miejsce musiał pogodzić się z awarią silnika.

- Wyraźnie widać, że mamy lepszy samochód i teraz musimy czekać na silnik. W tym roku nie otrzymamy żadnych dużych poprawek i martwię się o to, ponieważ Renault złożyło nam obietnicę. W 2017 roku nie otrzymaliśmy wielu zmian, co jest szkodliwe i martwi mnie w odniesieniu do przyszłego roku. Chcę wygrywać i myślę, że zespół jest w stanie odnosić zwycięstwa. W tym roku chcieliśmy walczyć o tytuł, ale jesteśmy daleko od celu. Chcemy to poprawić - mówił Verstappen.

- Wszystko musi działać i powinniśmy dojeżdżać do mety. To, na jakiej pozycji kończysz wyścigi, zależy od posiadanego pakietu. Przechodziłem coś podobnego w kartingu, ale nie jest konieczne denerwowanie się na zespół. Wiedzą, że odpadnięcie z wyścigu nie jest miłe i przeprosiłem za swoje zachowanie. W roli kierowcy nie ma sensu krzyczeć na zespół - tłumaczył swoje zachowanie po odpadnięciu z wyścigu w Kanadzie.

Max Verstappen jest sklasyfikowany na szóstym miejscu w klasyfikacji kierowców i ma punkt prewagi nad Sergio Perezem. Red Bull Racing znajduje się na trzecim miejscu wśród zespołów ze stratą 110 punktów do liderującego Mercedesa.