Renault nie wyznacza sobie celów

wto, 13 marca 2018 godz. 08:30:12 skomentuj F1

Nico Hulkenberg | fot. Renault Sport F1

Alain Prost, który pełni rolę konsultanta zespołu Renault F1, powiedział, że francuska ekipa nie stawia sobie konkretnych celów na sezon 2018, ale nie wyklucza on walki o podium w którymś z wyścigów. Po zimowych testach ogólna opinia mówi, że Renault i Haas będą w stanie walczyć z Mercedese, Red Bullem i Ferrari.

- W 2018 roku będziemy się rozwijać i umacniać. Teoretycznie trzy największe zespoły mają wielką przewagę i trudno będzie ich dogonić. Jednak w połowie sezonu otrzymamy nowe części i nigdy nie można wykluczyć walki o podium - mówił Prost dla gazety Nice Matin.

- Myślę, że nie ma sensu wyznaczania konkretnych celów, ponieważ w wyścigach to nie działa. Zespół kontynuuje restrukturyzację, pojawiło się wielu nowych pracowników, a fabryka w Enstone jest ulepszona. Wkrótce przebudowana zostanie również ta w Viry. Trudno powiedzieć, kiedy nasze wysiłki zostaną nagrodzone. Zobaczymy jaki postęp dokonamy w tym roku - dodał.

- Po zimowych testach uważam, że Lewis ma niewielką przewagę. Jest bardzo mała. Sezon jest jednak długi. Mamy 21 wyścigów. Wszystko może się zdarzyć i możliwe są niespodzianki. Moim zdaniem Red Bull jest bardzo konkurencyjny - zakończył, oceniając stawkę przed startem sezonu.

fot. Renault Sport F1