Renault nie rezygnuje

czw, 19 marca 2015 godz. 14:05:24 skomentuj F1

fot. XPB Images

Renault zapewnia, że nie zamierza rezygnować z Formuły 1.

Francuski producent obecnie koncentruje się na poprawieniu swoich silników, w które zaopatruje zespoły Red Bull Racing i Toro Rosso. Przyznali jednak, że ich długoterminowe ambicje mogą obejmować rozszerzenie działalności, niż tylko dostawy jednostek napędowych.

Na początku tygodnia pojawiły się nawet informacje, że są kandydatem do przejęcia Toro Rosso i do ponownego wystawienia fabrycznego zespołu.

Renault obecnie ocenia rożne opcje odnośnie swojej przyszłości w F1, ale zapewniają, że nie zamierzają porzucić tego sportu.

Cyril Abiteboul -  dyrektor zarządzający Renault Sport, zapytany przez serwis Autosport, jak procentowo wyglądają szanse, że w ogóle zrezygnują z F1, odparł: - Nie ma takiej szansy, chciałbym upewnić się, że możemy się dalej rozwijać.

- Przyglądamy się ogólnej sytuacji w sporcie. Nie chodzi tylko o ocenę zespołów, ale także kwestie biznesowe i dane z oglądalności w telewizji.

- Nie chcę rezygnować z F1, bo to świetna platforma marketingowa, do tego co chcemy osiągnąć w takich krajach jak Chiny czy Indie - dodał

fot. XPB Images