Renault nie potrzebuje Red Bulla

czw, 21 czerwca 2018 godz. 16:29:38 skomentuj F1

Carlos Sainz | fot. Renault Sport F1

Kierowcy zespołu Renault F1: Carlos Sainz i Nico Hulkeberg, zgodnie przyznali, że nie potrzebują ekipy Red Bull Racing, by być w stanie poprawić własny samochód. Odkąd Renault powróciło do startów jako fabryczny zespół, było w stanie oceniać rozwój swojego auta na podstawie wyników zawodników Red Bulla, którzy korzystali z tych samych silników. Od przyszłego roku z francuskich motorów, poza fabrycznym zespołem, skorzysta McLaren.

- Myślę, że jako zespół jesteśmy bardzo świadomi naszej pozycji. Dzięki tegorocznym startom i kilku poprzednim sezonom obok Red Bulla doskonale wiemy, w którą stronę musimy iść, by zostać najlepszą ekipą. Nie potrzebujemy już punkt odniesienia. Wiemy, gdzie jesteśmy i co mamy robić - mówił Sainz dla motorsport.com.

- Zgadzam się z tym. Nie potrzebujemy innego zespołu albo samochodu, by mieć punkt odniesienia. Czasy okrążeń pokażą, w którym miejscu jesteśmy. Czołówka zawsze jest punktem odniesienia. Wiemy, że mamy pracę do wykonania i co chcemy ulepszyć, więc brak Red Bulla nie jest wadą, ani zaletą. To nie robi nam żadnej różnicy - dodał Hulkenberg.

fot. Renault Sport F1