Renault nie chciało Alonso

wto, 28 sierpnia 2018 godz. 12:23:05 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. XPB

Szef zespołu Renault F1 – Cyril Abiteboul powiedział, że nie chciał ściągać Fernando Alonso na trzecią kadencję do francuskiej ekipy. Na liście kandydatów na partnera Hulkenberga od sezonu 2019 byli tylko Ricciardo, Ocon i Sainz.

Podczas letniej przerwy zespół poinformował o podpisaniu kontraktu z Danielem Ricciardo, co było jednym z bardziej zaskakujących ruchów na rynku transferowym.

Alonso obydwa mistrzowskie tytuły w F1 zdobył w Renault w 2005 i 2006 roku. Drugi etap współpracy z ekipą z Enstone zaliczył w latach 2008-2009.

Po czterech latach spędzonych z tyłu stawki, jeżdżąc dla McLarena, żegna się z F1 po tym sezonie.

- Szczerze mówiąc, pomimo tego, że mam ogromny szacunek dla Fernando, który prawdopodobnie jest jednym z najlepszych kierowców na świecie, odpowiedź brzmi nie – odparł Abiteboul na pytanie Crash.net, czy brali pod uwagę zatrudnienie Alonso.

- Czuliśmy, że jest na tym etapie swojej kariery, gdzie oczekuje samochodu, który od razu będzie w stanie wygrywać. Tego chce, w przeciwnym razie pojawiłaby się większa frustracja - dodał.

- My nie jesteśmy teraz w takiej pozycji. Musimy mieć kierowców, którzy rozumieją nasz projekt i będą stanowili w dłuższej perspektywie wsparcie dla tego przedsięwzięcia – przyznał. - Nie sadzę, aby właśnie Fernando tego szukał. Dlatego odpowiedź brzmiała „nie”.

Fernando Alonso


fot. XPB