Renault myślami w sezonie 2018

śro, 8 listopada 2017 godz. 14:27:25 skomentuj F1
Tagi: renault

Carlos Sainz

Rozwój silnika Renault F1 już zdecydowanie koncentruje się na sezonie 2018, po serii awarii, które popsuły ten rok francuskiemu producentowi.
 
Daniel Ricciardo, Nico Hulkenberg i Brendon Hartley mieli problemy ze swoją jednostką napędowa podczas ostatniego Grand Prix Meksyku. Dyrektor zarządzający Renault - Cyril Abiteboul przyznał wtedy, że zbyt agresywnie podeszli do tej rundy i popełnili błędy w przygotowaniach.
 
Sprawdzano zmodyfikowany silnik, który zawierał części rozwojowe na 2018 rok. Od Austin uważa się, że modernizacja jest warta około 0.2s na okrążeniu w zależności od toru.
 
- Wiemy, że poprawka działa, nie ma co do tego wątpliwości, ale to tylko część tego, co chcemy wprowadzić przez zimę i sezon 2018 to nasze główne zadanie - powiedział Abiteboul dla motorsport.com.
 
Francuski producent nie poradził sobie z Ferrari i Mercedesem pod względem mocy, ale ma nadzieję, że zniwelują stratę.
 
- Ogólny obraz się nie zmienił - powiedział Abiteboul po zwycięstwie Verstappena w Meksyku, którego samochód napędza silnik Renault. - W sobotę nadal notujemy znaczny deficyt do liderów, ale w wyścigu już się mocno zbliżamy.
 
- Celem na zimę jest zniwelowanie tej niedzielnej straty i zrozumienie co możemy zrobić w kwestii kwalifikacji - dodał.