Renault ma większe ambicje

czw, 13 grudnia 2018 godz. 13:17:41 skomentuj F1

Nico Hulkenberg | fot. XPB

Nico Hulkenberg już nie pierwszy raz uznał, że Renault musi postawić zdecydowany krok naprzód, aby zbliżyć się do czołowej trójki w Formule 1.

Mimo, że Renault zakończyło sezon 2018 jako najlepsi z reszty stawki, za Mercedesem, Ferrari i Red Bull Racing, nigdy nie pokazało tempa pozwalającego na rywalizację ze wspomnianą trójką.

Hulkenberg podkreśla, że zespół „musi” dokonać znacznego postępu w sezonie 2019, szczególnie przy możliwościach jakie dają zmiany w przepisach aerodynamicznych.

- To zawsze jest trudne, to wszystko to tylko spekulacje. Wiemy, co mamy do zrobienia i brzmi to nieźle, ale nie mamy wiedzy co zrobią inni - powiedział Hulkenberg dla autosport.com.

- Oczywiście nowe przednie skrzydło to pewnego rodzaju reset na przyszły rok, ponieważ jest zupełnie inne - kontynuował. - Musimy uporać się ze sporą stratą i jako zespół fabryczny postawić wielki krok naprzód.

Niemiec owszem jest zadowolony z postępów zespołu, od czasu powrotu producenta do F1 w 2016 roku, ale sądzi, że są jeszcze różne aspekty do poprawy.

- Uważam, że osiągnęliśmy dobry postęp w wielu obszarach, szczególnie jeśli chodzi o strukturę zespołu i pozycję do dalszego rozwoju i budowy w ciągu kolejnych dwóch lat – przyznał. - Jednak z technicznego punktu widzenia, rozwój samochodu w tym roku nie poszedł zgodnie z naszymi ambicjami. Musimy nad tym popracować.