Renault ma wątpliwości co do Kubicy

pią, 25 sierpnia 2017 godz. 14:36:20 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. Renault Sport F1

Szef zespołu Renault F1 przyznał na łamach BBC, że są jeszcze pewne znaki zapytania związane ze startami Roberta Kubicy w F1 w sezonie 2018. Polak ma za sobą kilka sesji testowych w barwach francuskiej marki, w tym jazdy w najnowszej konstrukcji.

- Czy mamy definitywną odpowiedź, czy może wrócić do wyścigów? Nie. Mamy pewne oznaki, że jest fantastycznym profesjonalistą i że jest bardzo utalentowany. Ma olbrzymi głód wyścigów i chce powrócić jako profesjonalista, czy to do F1, czy do innej serii, ale czy jest w stanie startować w F1? By to ocenić, mamy jeszcze więcej do zrobienia - mówił Cyril Abiteboul, szef zespołu.

- Chcielibyśmy, by ponownie testował. Spróbujemy coś zorganizować, ale mamy ograniczenia i trudno znaleźć wolny czas - dodał, odnosząc się do potencjalnych kolejnych jazd Polaka. Jedynymi szansami na testy za kierownicą najnowszej konstrukcji F1 są testy na koniec sezonu, które zaplanowano w Abu Dhabi oraz treningi podczas weekendów grand prix.

- Robiliśmy to po to, by nie zatrzymywać się przy pierwszych trudnościach. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Czy możemy iść o krok dalej? Tego jeszcze nie wiemy i to wymaga pracy, ale w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni, będziemy wiedzieć jaką przyszłość możemy zaoferować zespołowi i Robertowi - zakończył.

fot. Renault Sport F1