Prezentacja Renault R.S.17 2017 - Renault liczy na piąte miejsce

wto, 21 lutego 2017 godz. 16:14:34 skomentuj F1

Jerome Stoll | fot. XPB

Szef Renault Sport, Jerome Stoll, powiedział podczas dzisiejszej prezentacji modelu R.S.17, że zespół liczy na walkę o piąte miejsce w klasyfikacji zespołów F1.

- Cel jest bardzo prosty. Pierwszy raz od pewnego czasu mamy samochód stworzony przez nas i spodziewamy się piątej lokaty w mistrzostwach. Mamy zespół, kierowców, partnerów i organizację, która jest zarządzana przez Cyrila [Abiteboul-red.] i Boba Bella. Szczerze mogę powiedzieć, że jesteśmy głodni podium i sukcesów - mówił Stoll.

- Myślę, że sezon 2017 będzie świetny, ekscytujący i kluczowy. Widać, jak pracował zespół w Enstone i Viry. To produkt, który chcemy widzieć. W 2016 roku przedstawiliśmy wizję Renault. Wiele pracowaliśmy, by zmniejszyć stratę do czołówki. Rekrutowaliśmy wiele osób i reorganizowaliśmy dwie ekipy. Tego spodziewamy się w 2017 roku - dodał.

Abiteboul wskazał na wielkie inwestycje w pracowników. Ma to być dowodem ambicji zespołu.

- Renault było pod presją, gdy zdecydowało się wrócić do F1 w 2016 roku. Zespół jest w doskonałej harmonii i komunikacji. Jest pewna grupa ludzi, która pracuje razem, by zrealizować jeden cel. Jesteśmy najszybciej rozwijającym się zespołem w F1. Zatrudnienie wzrosło o 25%. To inwestycja, która pozwoli nam złapać innych. Myślę, że możemy być na czele. Patrząc na przepisy, mamy najlepsze rzeczy, które oferuje technologia - komentował Abiteboul.

fot. XPB