Renault jednak z poprawkami

wto, 22 sierpnia 2017 godz. 18:17:46 skomentuj F1

fot. Renault

Renault przygotowało modyfikacje oprogramowania i sprzętu dla swoich jednostek napędowych na nadchodzące wyścigi F1 w Belgii i we Włoszech.

W pierwszej części sezonu Renault doświadczyło problemów z niezawodnością swojego silnika i nadal traci w zakresie mocy do Mercedesa i Ferrari.

Chociaż nie mają w planach istotnych zmian przed kolejnym sezonem, Remi Taffin potwierdził, że przygotowali poprawki na dwa kolejne grand prix, gdzie jednym z kluczowych elementów jest moc jednostki.

- Na Spa i Monzy zobaczymy nowe oprogramowanie i poprawki sprzętowe – poinformował szef działu jednostek napędowych francuskiego producenta, Remi Taffin. - Patrzymy na Monzę, jako punkt odniesienia, który powinien nam zapewnić jasny obraz osiągów poszczególnych silników. Miejsce w czołowej dziesiątce byłoby dla nas dobrym wynikiem, ponieważ wiemy, że na dwóch kolejnych obiektach duże znaczenie ma moc.

- Po Monzy mamy następne wyścigi, na które przygotujemy dalsze zmiany. Kolejne dwa miesiące będą kluczowe dla wyniku w sezonie 2017 - dodał.