Renault gotowe na opóźnienie zatrudnienia Budkowskiego

pią, 6 października 2017 godz. 13:22:34 skomentuj F1

fot. Renault

Renault jest gotowe opóźnić zatrudnienie Marcina Budkowskiego o kolejne trzy miesiące.

Renault Sport Racing poinformowało dzisiaj, że Budkowski będzie dyrektorem zarządzającym zespołu. Wcześniej kierował departamentem technicznym FIA. W tej sytuacji musi zaliczyć trzymiesięczną przerwę w pracy.

Na padoku F1 panuje duże oburzenie, ponieważ pracując dla FIA miał dostęp do projektów na sezon 2018 wszystkich zespołów.

Renault poinformowało jednak, że aby uspokoić trochę rywali, rozmawiają z FIA o opóźnieniu daty jego zatrudnienia o kolejne trzy miesiące.

- Zawsze powtarzaliśmy, że nie chcemy działać agresywnie w tej sprawie - powiedział szef zespołu Cyril Abiteboul. - Z kontraktowego punktu widzenia, może być dla nas dostępny już od początku przyszłego roku, ale mieliśmy konstruktywne rozmowy z FIA. Wierzę, że jestesmy bliscy osiagnięcia porozumienia o wyznaczeniu daty jego zatrudnienia, która dla wszystkich będzie komfortowa.

- Myślę, że początek kwietnia, co jest w zasadzie dwukrotnym terminem odprawy, jest obecnie dyskutowany. To jeszcze nie zostało potwierdzone, ale jestesmy na to gotowi.

Abiteboul wyjaśnił, że Budkowski obejmie stanowisko w fabryce zespołu i będzie działał nad obecnym sztabem technicznym Renault - Bobem Bellem, Nickiem Chesterem i Robem Whitem.

- Marcin przybywa do nas w charakterze nietechnicznym - przekazał. - Będzie zatrudniony na wyższym stanowisku w zespole. To dla niego świetny rozwój kariery.

- Od czasu powrotu cały czas budujemy nasz zespół i strukturę. Próbowalismy z Fredem Vasseurem, co nie zadziałało i znalazł stanowisko w Sauberze.

- Mieliśmy lukę do wypełnienia. Jest wiele rzeczy do zrobienia i potrzebowaliśmy pomocy kogoś, komu możemy zaufać i z kim mógłbym współpracować w szczególności jeśli chodzi o rozwój zespołu w Enstone - podsumował.

Więcej o Marcinie Budkowskim

fot. XPB