Renault czeka na ruch Kubicy

czw, 15 czerwca 2017 godz. 11:24:23 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. Renault Sport F1

Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault F1, powiedział w wywiadzie dla Canal Plus, że marka nie planuje kolejnych testów z Robertem Kubicą, dopóki Polak nie określi swojej przyszłości.

Zwycięzca GP Kanady 2008 miał możliwość jazd na torze w Walencji, gdzie do dyspozycji otrzymał Lotusa E20 z 2012 roku, który został przemalowany w barwy Renault.

- Zrobił te testy, ponieważ chciał tego. Rodzina Enstone jest bardzo lojalna. Ludzie tacy jak Alan Permane, Bob Bell, Nick Chester, wszyscy, chcieli dać mu możliwość jazdy. Okazja pojawiła się, gdy zaplanowaliśmy dzień testów z Siergiejem Sirotkinem - mówił Abiteboul.

- Obecnie nie mamy kolejnych pomysłów i nie chcę znaleźć się w sytuacji pod presją. Robert sprawdza swoje umiejętności i granice. Gdy oceni je może podjąć decyzje dotyczące dalszej części kariery - dodał.

- Robert ma wielu kibiców, których denerwuje jego brak w F1. Nie chcemy wywierać na nim presji, chociaż mógłby sobie z nią poradzić. Chcieliśmy, aby cieszył się tym. Oczywiście nie ma granic perfekcji, ale Robert fizycznie był dobrze przygotowany. Musieliśmy tylko przenieść kilka przycisków na drugą stronę kierownicy, by mógł ich używać, ale to nie było trudne. Jest za wcześnie, by rozmawiać o kolejnych krokach, ale jesteśmy w kontakcie z Robertem. Nie mamy planów na kolejne testy, ale to jest możliwe w przyszłości - dodał Alan Permane, główny inżynier Renault.