Renault czeka do końca maja

wto, 27 lutego 2018 godz. 14:04:15 skomentuj F1

Carlos Sainz | fot. Renault Sport F1

Cyril Abiteboul powiedział na łamach motorsport.com, że zespół Red Bull Racing musi do końca maja poinformować Renault o ewentualnym przedłużeniu umowy na dostawę jednostek napędowych. Wczoraj Christian Horner powiedział, że wszystko jest otwarte i ekipa będzie bacznie przyglądać się współpracy na linii Toro Rosso-Honda. Obecna umowa pomiędzy Renault i Red Bull Racing kończy się w tym roku.

- Nie będziemy czekać wiecznie. Wiemy, do kogo odnosi się Christian, gdy mówi, że ma opcje. Ma rację. Tak jak on czytamy umowy i wiemy, jakie mamy obowiązki. Jedna rzecz jest jasna i Red Bull Racing musi przestrzegać ustalonych terminów. Tak mówi regulamin sportowy. Uważam, że do końca maja wszystko będzie jasne. Dla nas to ostateczny termin - mówił Abiteboul.

Zgodnie z przepisami wszyscy producenci jednostek napędowych do 15 maja muszą poinformować, komu będą dostarczać silniki. Termin ten jest jednak elastyczny, co było widać w zeszłym roku, gdy McLaren nawiązał współpracę z Renault, a Toro Rosso z Hondą. Abiteboul dodał, że do tego terminu Red Bull musi jedynie określić, czy podpisze nową umowę, a jej szczegóły mogą być finalizowane w późniejszym terminie.

- To będzie podstawa do dyskusji. Jest wiele rzeczy do uzgodnienia np. kwestie dostawców paliwa, czy prywatnych programów testowych. Zawsze powtarzaliśmy, że bycie dostawcą silników to bardzo zły interes - dodał.

fot. Renault Sport F1