Renault chce powalczyć z Red Bull Racing

pon, 12 lutego 2018 godz. 14:03:20 skomentuj F1

fot. Renault

Zespół Renault ma nadzieję, że nawiąże walkę w F1 ze swoimi klientami - Red Bull Racing i McLarenem. Francuski producent nadal buduje zespół, aby ostatecznie zrealizować swój cel, którym jest mistrzostwo świata.

Renault poprawiło się z dziewiątego na szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów F1, w sezonie 2017. Byli jednak trzysta punktów za Red Bullem, który na swoje konto zapisał trzy wyścigi. Ekipa z Enstone tymczasem pięć razy zameldowała się w czołowej szóstce.

Od tego roku do klientów francuskiego producenta dołączy również McLaren. Szef zespołu Renault – Cyril Abiteboul spodziewa się, że nabywcy ich silnika będą walczyli w tym roku w czołówce, ale wraz ze swoim zespołem, chce jak najbardziej zniwelować stratę do nich.

- Wiemy, że mamy znaczny deficyt w stosunku do Red Bulla jeśli chodzi o podwozie, aerodynamikę i mechanikę - powiedział Cyril Abiteboul dla motorsport.com. - Znamy ich bardzo dobrze i są fantastycznym punktem odniesienia. Myślę, że mają jedne z lepszych, jeśli nie najlepsze podwozie. Zobaczymy co wymyślili.

- McLaren jest dla nas większą niewiadomą. Mieli inne podwozie i silnik i ciężko się do tego odnieść. To będzie interesujące porównanie.

- Jeśli chodzi o ogólne możliwości, myślę, że w ciągu tego roku im dorównamy. Mówiąc to, są bardzo stabilnymi organizacjami, dobrze pokładanymi, z odpowiednimi budżetami.

- U nas praca trwa, nadal się rozwijamy i budujemy zespół. Myślę, że przed 2019 rokiem nie będziemy w stanie w pełni im zagrozić, nawet gdyby to była tylko mała różnica w tym roku między nami, a nimi - uznał.