Renault chce, by Red Bull żałował swojej decyzji

wto, 19 czerwca 2018 godz. 15:13:42 skomentuj F1

fot. Renault Sport F1

Cyril Abiteboul, powiedział w rozmowie z motorsport.com, że chce, by w przyszłym roku Red Bull Racing żałował swojej decyzji o nawiązaniu współpracy z Hondą, którą ogłoszono dziś rano.

- Zrobimy wszystko, by żałowali tej decyzji. Chodzi mi o to, że zrobimy wszystko dla naszej ekipy. Jestem bardzo podekscytowany nadchodzącym wzrostem wydajności, który pojawi się w specyfikacji C. Debiut nastąpi jeszcze w tym roku. W tym momencie nie ma powodów, dla których Red Bull miałby nie otrzymać tego silnika, choć jeszcze musimy potwierdzić plan alokacji silników. Mam nadzieję, że będą żałować - mówił Abiteboul.

- Ich wybór nie dziwi mnie. Mieli oni tendencję do zapominania o potwierdzeniu dalszej współpracy. W zeszłym roku dopiero w Singapurze ogłosiliśmy kompleksowy zestaw umów z Red Bullem i McLarenem. Zakończyliśmy też wtedy współpracę z Toro Rosso, a w tym roku skończymy z Red Bullem, który prosił nas o nową ofertę, ponieważ nie byli zdecydowani, w którą stronę iść. Dla nas to potwierdzenie tego, co wisiało w powietrzu. To bardziej decyzja handlowa, niż techniczna i sportowa - dodał.

- Teraz możemy w pełni skupić się na tym, co musimy zrobić dla naszego własnego zespołu i na przygotowaniach do sezonu 2021. Gdy współpracujesz z Red Bullem, który ma ogromny budżet, to pewne rzeczy rozpraszają się. My mamy sporo do zrobienia - zakończył.

fot. Renault Sport F1