Renault celuje w podium

pią, 30 listopada 2018 godz. 08:59:32 skomentuj F1
Tagi: renault

fot. Renault

Żegnający się z Renault dyrektor wyścigowy Jerome Stoll przyznał, że zespół celuje w walkę o podia w przyszłorocznych mistrzostwach F1.

W tym roku Renault starało się zbliżyć do trzech czołowych zespołów i chociaż zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, szefowie ekipy i jej kierowcy przyznają, że osiągi i rozwój powinny być lepsze.

Stoll, który przechodzi na emeryturę 31 grudnia powiedział, że Renault tak do końca nie doceniło trudności skali wyzwania po zakupieniu Lotusa pod koniec 2015 roku.

- W dużym stopniu zlekceważyliśmy stan, w jakim wtedy był zespół – powiedział Stoll. - Wielu ludzi odeszło, dokonano bardzo niewielkich inwestycji, wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ale znaleźliśmy się w znacznie trudniejszej sytuacji iż się spodziewaliśmy.

Zapewnia jednak, że Renault podejmuje ogromne wysiłki mające na celu zrestrukturyzowanie zespołu.

- Dzięki Cyrilowi Abiteboulowi, który nadał temu rozpęd, jesteśmy zespołem o szczególnej tożsamości, co sprawia, że jestem dumny. Zajęliśmy dziewiąte miejsce w 2016 roku i czwarte w tym, co jest pierwszym krokiem po stworzeniu tych wszystkich fundamentów. Następnym krokiem dla Renault jest podium – podsumował.