Renault celuje w czwartą siłę w stawce

wto, 28 marca 2017 godz. 15:37:03 skomentuj F1

Jolyon Palmer | fot. Renault Sport

Kierowcy Renault, pomimo braku zdobyczy punktowej podczas GP Australii, przyznali, że francuska marka może być czwartą siłą w stawce pod koniec sezonu 2017.

- Celem była czołowa piątka, ale jesteśmy dość blisko tego. Jest bardzo ciasno. Williams jest delikatnie z przodu, ale mamy zasoby, by rozwijać się przez cały rok i wywalczyć czwarte miejsce. Może to nie będzie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, ale powinny to pokazywać nasze wyniki w drugiej połowie roku - mówił Jolyon Palmer.

- Wyraźnie widać to, co dzieje się w fabryce i ciągle istnieją obszary związane z siłą docisku. To bardzo ekscytujące. Jako zespół mamy silną pozycję i wiem, co nasz czeka. Nie mogę mówić za wszystkich, ale zrobimy postępy - dodał.

- Jest ciasno. Wyścig odbywa się między wszystkimi zespołami. Myślę, że to realistyczne podejście [czwarta siła w stawce-red.], ale musimy robić własne rzeczy, rozwijać się, tworzyć części i korzystać z właściwych narzędzi - komentował Nico Hulkenberg.

- Zdecydowanie mamy przewagę pod względem zasobów. Musimy sprawić, by to działało. Nie chodzi tylko o ilość, ale także o jakość. Musimy udowodnić, że możemy to wykorzystać - zakończył.

fot. Renault Sport