Renault celem Haasa

śro, 4 lipca 2018 godz. 16:10:51 skomentuj F1

Grosjean i Magnussen | fot. Haas F1 Team

Gunther Steiner, szef zespołu Haas, uważa, że jego zespół może walczyć z Renault o czwarte miejsce w klasyfikacji zespołów, po tym, jak po GP Austrii ekipa awansowała na piątą pozycję. Romain Grosjean dotarł do mety na Red Bull Ringu na czwartym, a Kevin Magnussen na piątym miejscu.

- Czwarte miejsce jest absolutnie realne. Nie możemy po prostu zająć piątej pozycji, ponieważ teraz na niej jesteśmy. Zawsze musisz celować wyżej. Szczęście jest zmienne, raz sprzyja, a innym razem masz pecha. Renault to silny zespół. Wiedzą, co mają robić i nie ułatwią nam zadania. Mamy szczęście, że wywalczyliśmy o trzy pozycje wyżej niż gdyby to miało miejsce w normalnym wyścigu. Teraz możemy walczyć, ale musimy też kontrolować sytuację za nami. Force India i McLaren są bardzo mocne - mówił Steiner dla Autosportu.

Steiner dodał także, że w Austrii zespół odbił sobie katastrofalne GP Australii, gdzie obaj kierowcy stracili dobre pozycje po problemach z dokręceniem kół.

- Odbiliśmy to sobie. Wszyscy mówili, że zespół musi być załamany, ale tak nie było. Każdy zna potencjał samochodu i wiesz, że musisz ciężko pracować. To fantastyczne. W 50 wyścigu Haasa zajęliśmy czwarte i piąte miejsce. Możecie sobie wyobrazić, jak wszyscy są szczęśliwi. Romain zapunktował pierwszy raz w tym roku. To był bardzo udany weekend - dodał.

- Miło było być najlepszymi z reszty stawki. To zasługa zespołu. Nad naszymi samochodami pracuje ponad 200 osób, a walczymy z ekipami, które mają ponad 600 pracowników. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia - zakończył.

fot. Haas F1 Team