Renault buduje nowy samochód

sob, 4 listopada 2017 godz. 09:56:13 skomentuj F1
Tagi: renault

Sergio Perez | fot. Renault

Renault potwierdza, że buduje zupełnie nowy samochód F1 na sezon 2018, pomimo względnej stabilności w przepisach technicznych.

Największą zmianą w przyszłym roku będzie wprowadzenie systemu halo. W przepisach dotyczących aerodynamiki nastąpią tylko drobne zmiany. Francuski producent chcąc jednak szybciej powrócić do czołówki, zdecydował się na przygotowanie zupełnie nowego projektu.

Prace nad Renault 2018 trwają już od pewnego czasu, a zespół wykorzysta piątkowe treningi przed GP Brazylii już do oceny kilku nowych rozwiązań na sezon 2018.

- W Enstone robimy duże postępy, to jest nasz główny cel - powiedział dyrektor techniczny Renault - Nick Chester. - To zupełnie nowy samochód pomimo stosunkowo niewielkiej liczny zmian w przepisach.

- Dużo nauczyliśmy się o pakiecie aerodynamicznym i balansie na podstawie samochodu w tegorocznej specyfikacji, więc auto powinno reprezentować duży krok naprzód - uznał. - Będziemy sprawdzali aerodynamikę podczas treningu w Brazylii, z różnymi urządzeniami pomiarowymi, co ma pomóc w przygotowaniu pakietu na sezon 2018.