Renault bawi się w złomowisko

pon, 20 listopada 2017 godz. 18:24:24 skomentuj F1

Christian Horner | fot. Red Bull

Szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner, ma nadzieję, że Renault, które dostarcza silniki m.in. do samochodów Maxa Verstappena i Daniela Ricciardo, nie będzie "bawić się w złomowisko", by rozwiązać problemy z niezawodnością. Francuski producent skupił się na przyszłorocznej jednostce napędowej i od pewnego czasu nie produkuje części zamiennych do obecnych motorów.

- To będzie jak zabawa na złomowisku, by dowiedzieć się, co można, z czym połączyć, ale najważniejsze jest to, że oba nasze silniki przetrwały wyścig w Brazylii. Możemy skupić się na Abu Zhabi i mam nadzieję, że nie będziemy mieli żadnych problemów - mówił Horner dla motorsport.com.

- Czapki z głów dla mechaników Renault, którzy pracują w garażach. To nie jest idealne środowisko do przebudowy silnika, a robią to, co tydzień. Myślę, że czasami mają ciężko, ale w tak trudnych warunkach czynią cuda - dodał.

- Myślę, że Renault jest bardziej niż świadome problemów, które ma. Oczywiście frustracja wypłynęła z Franza [Tosta-red.]. O tej porze roku emocje zawsze są silne - zakończył.

fot. Red Bull