Red Bull skorzysta z silników Hondy?

pon, 19 lutego 2018 godz. 09:25:42 skomentuj F1

fot. Red Bull

Helmut Marko powiedział na łamach Auto Motor und Sport, że zespół Red Bull Racing w połowie roku podejmie decyzję, czy zamieni jednostki napędowe Renault na silniki Hondy. Japońska konstrukcja po trzech latach złych startów McLarenem, w tym roku będzie współpracować z Toro Rosso.

- Jak na razie Honda pozytywnie zaskakuje nas, także pod względem zaangażowania i entuzjazmu. Myślę, że wyciągnęli lekcję z błędów, które się pojawiły. Jak na razie stanowiska testowe pokazują, że silnik jest niezawodny i myślę, że w połowie sezonu będzie w stanie dognić Renault - mówił Marko.

- Przepisy uległy zmianie i latem musisz ogłosić, z jakiego silnika skorzystasz. Dokładnie przeanalizujemy sytuację i podejmiemy decyzję - dodał.

Marko przyznał także, że nie spodziewa się, by kierowcy Red Bulla byli w stanie walczyć w zbliżającym się sezonie o mistrzowskie tytuł.

- Nie sądzę, że będziemy walczyć o mistrzostwo świata. Silnik Renault jest bardziej niezawodny i mocniejszy, a my mamy konkurencyjne podwozie, ale jeśli Mercedes stworzy nową jednostkę napędową, to pytanie brzmi, czy będzie miał jeszcze większą przewagę?

- Adrian [Newey-red.] pierwszy raz od 2014 roku widzi szansę na pokonanie Mercedesa, ale wszystko zależy od silnika. W przeszłości byliśmy silniejsi w drugiej połowie sezonu, ale ważniejszy jest mocny start - zakończył.

fot. Red Bull