Red Bull Racing pół sekundy za Mercedesem

śro, 22 marca 2017 godz. 09:58:05 skomentuj F1

Daniel Ricciardo | fot. Red Bull

Daniel Ricciardo uważa, że Mercedes jest szybszy od Red Bull Racing o około pół sekundy. Zapewnia również, że przedsezonowe testy były dla RBR najlepsze od czasu, kiedy jeździ dla ekipy z Milton Keynes.

Australijczyk ostrożnie wyraża się o tempie RB13 względem aktualnych mistrzów świata – Mercedesa. Spodziewa się, że różnica wynosi mniej niż pół sekundy, ale nie wie, jak dokładny margines jest na korzyć Mercedesa.

- Z testów wygląda na to, że tracimy mniej niż pół sekundy. Jednak nie wiem, jak bardzo mniej – powiedział Ricciardo.

Odniósł się również do wszelkich wątpliwości dotyczących jednostki napędowej Renault, zapewniając, że to był najlepszy program testowy Red Bulla odkąd dołączył do zespołu w 2014 roku.

- Podczas testów było kilka problemów, ale powiedziałbym, że nic dramatycznego - kontynuował. - Myślę, że patrząc na ostatnie kilka lat, przynajmniej podczas mojego pobytu w zespole, testy zimowe nigdy nie poszły nam gładko. Myślę, że w tym roku było najlepiej.

- Wiemy, że wszystko może się zmienić. Tutejszy wyścig w 2014 roku był... zapomnijmy o wyniku, nawet niezawodność była imponująca biorąc pod uwagę to, co działo się podczas testów.

- Nie mam obaw. Przez cały sezon może się wiele wydarzyć i trzeba być na to przygotowanym, ale przyjeżdżamy tu czując się dość pewnie. Nasza prędkość w Barcelonie wyglądała bardzo dobrze. Wiemy, że nie będziemy tak szybcy na prostej, ale jesteśmy bliżej w porównaniu do zeszłego roku. Zobaczymy to, kiedy wszyscy pojawią się w ten weekend - podsumował.