Red Bull Racing nie zmieni nazw silników

wto, 26 czerwca 2018 godz. 08:53:59 skomentuj F1

Red Bull Racing

Red Bull Racing nie zamierza zmieniać nazwy swoich przyszłorocznych jednostek napędowych.

Sponsorem tytularnym ekipy z Milton Keynes jest Aston Martin. Natomiast silniki Renault mają obecnie przemianowane na Tag Heuer.

To się jednak zmienia. Od sezonu 2019 Red Bull będzie korzystał z silników Hondy. Logo japońskiego producenta znajdzie się również na samochodach.

Szef projektu Hondy w F1 - Masahi Yamamoto zapewnił, że Red Bull korzystający z Aston Martina w oficjalnej nazwie zespołu, nie będzie dla nich problemem.

- Aston Martin oznacza samochody sportowe, które pokrywają się tylko z naszym modelem NSX - powiedział Yamamoto. - Rozmawialiśmy o tym na spotkaniu zarządu i myślą, że to nie problem. To nawet całkiem zabawne: w Tokio naprzeciwko naszej siedziby, niedawno otworzył się nowy dealer samochodów. Jaka marka? Aston Martin!

Zapytany, czy Aston Martin Red Bull Honda może rywalizować o tytuł w 2019 roku, odpowiedział: - To trudne pytanie. Oczywiście to jest nasz ostateczny cel.

- Mercedes i Ferrari wciąż są przed nami, więc musimy mieć lepsze osiągi. Wszyscy wiedzą, że Red Bull buduje najlepsze podwozia w Formule 1, więc my musimy przygotować możliwie najlepszy silnik.

- Powiedziałem na zebraniu zarządu: Red Bull Racing to nasza szansa, aby pokazać światu co naprawdę możemy zrobić. Aby to osiągnąć, nadal się rozwijamy - podsumował.