Red Bull Racing naciska na Renault

wto, 10 kwietnia 2018 godz. 22:12:36 skomentuj F1

Daniel Ricciardo | fot. XPB

Dr Helmut Marko odpowiedzialny w Red Bullu za motorsport, zażądał „szybkiego i niezawodnego silnika" od Renault, po awarii, która zakończyła udział Daniela Ricciardo w GP Bahrajnu już po pierwszym okrążeniu.

Zespół wierzył, że ma szansę na zwycięstwo na Sakhir, ale awaria systemu magazynowania energii w samochodzie Ricciardo zatrzymała go w trakcie drugiego okrążenia, zaledwie kilka sekund po tym, jak Max Verstappen miał kontakt z Lewisem Hamiltonem, po którym wycofał się z rywalizacji.

Jeżeli system magazynowania energii nie zostanie naprawiony, Ricciardo będzie musiał otrzymać na GP Chin drugi, co postawi go na granicy kary cofnięcia na starcie, ponieważ kierowcy mogą skorzystać tylko z dwóch takich elementów w sezonie. Podobna awaria wystąpiła w samochodzie Red Bulla również podczas testów przedsezonowych.

- Problem Ricciardo polega na tym, że to stało się już nie pierwszy raz - powiedział Marko dla motorsport.com. – Co można zrobić, gdy awaria zatrzymuje cię całkowicie? Z Maxem mieliśmy pecha, to było duże uderzenie. Doszło do uszkodzenia koła i dyferencjału.

- Najpierw musimy uporządkować nasze kwalifikacje, ale potrzebujemy szybkiego i niezawodnego silnika – dodał.

Relacje Red Bulla z Renault są napięte już od dłuższego czasu, a w zeszłym roku pojawiły się mocne sugestie, że po sezonie 2018 to może być koniec tej współpracy.

fot. XPB