Grand Prix Monako 2018 - Red Bull pewny swego

czw, 24 maja 2018 godz. 18:30:17 skomentuj F1

fot. Red Bull

Kierowcy Red Bull Racing po czwartkowych treningach przed GP Monako, są przekonani, że ich samochód zapewni im dobry wynik podczas kwalifikacji i wyścigu, mimo że rywale dysponują mocniejszymi trybami pracy silnika. Ricciardo i Verstappen wywalczyli dublety w obu dzisiejszych sesjach.

- U nas różnica w czasach pomiędzy treningami a kwalifikacjami nie jest tak duża, jak to jest w Mercedesie i Ferrari. W kwalifikacjach zmniejszą straty, ale nadal czujemy, że stać nas na naprawdę dobre okrążenie. Mamy wyśmienitą okazję i muszę w sobotę wykonać swoją pracę. W sobotę trzy czołowe zespoły zejdą poniżej 1:12. Czuję, że dajemy sporo punktów odniesienia i dobrze jest tak rozpocząć weekend. Na razie zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Ferrari i Mercedes z pewnością będą wywierać większą presję, ale jak na razie jestem zadowolony z dzisiejszych jazd - mówił Ricciardo dla motorsport.com.

- Z pewnością ze swoimi trybami pracy silnika zbliżą się do nas w kwalifikacjach, ale jestem pewien, że możemy być lepsi. Nie miałem dzisiaj wielu problemów, co bardzo pomaga na ulicznym torze. Samochód w porównaniu do zeszłego roku jest zdecydowanie lepszy. Mam dużo lepsze wyczucie. To zawsze pomaga - dodał Verstappen.

fot. Red Bull