Grand Prix Hiszpanii 2017 - Red Bull ograniczył osiągi silnika

wto, 16 maja 2017 godz. 09:16:41 skomentuj F1

fot. Red Bull

Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing, zdradził po zakończeniu rywalizacji w wyścigu o GP Hiszpanii, że od połowy dystansu zespół postanowił oszczędzać jednostkę napędową w samochodzie Daniela Ricciardo i dlatego na mecie Australijczyk stracił do zwycięzcy 73 sekundy. Zdaniem Hornera poprawki, które zamontowano w aucie pozwolił zbliżyć się ekipie na 0,4 sekundy do najszybszych.

- Daniel miał samotny wyścig i wykorzystał wycofanie się Bottasa. W połowie dystansu ograniczyliśmy osiągi silnika, by oszczędzić go. Tempo samochodów z przodu było wyraźnie szybsze. Nadal mamy wiele do zrobienia, ale osiągnęliśmy pewien postęp. Wskazało to nam bardzo wyraźny kierunek rozwoju. Mam nadzieję, że wykorzystamy to w kolejnych wyścigach - mówił Horner.

- Myślę, że różnica była o wiele większa w wyścigu. Daniel nie był zadowolony z samochodu tak jak Max, ale nie sugeruję, że Max byłby 20 sekund szybszy. Wciąż istnieją problemy, które przyczyniają się do straty. Sposób, w jaki pracujesz z oponami jest kluczowy, zwłaszcza na tym torze. Wiedzieliśmy, że to obszar, który ustala wyniki, ponieważ w drugiej połowie wyścigu wyglądaliśmy na bardziej konkurencyjnych niż w pierwszej - dodał.

fot. Red Bull