Red Bull nie chce Alonso

czw, 9 sierpnia 2018 godz. 10:19:37 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing, powiedział na łamach crash.net, że nie chce zatrudniać Fernando Alonso. Po tym, jak Daniel Ricciardo podpisał umowę z Renault w ekipie pojawiło się wolne miejsce, o które najprawdopodobniej będą starać się Carlos Sainz i Pierre Gasly. Plotki wspominały także o byłym mistrzu F1.

- Mam ogromny szacunek do Fernando. To świetny kierowca, ale myślę, że nie zobaczymy go u nas. Tam, gdzie pojawia się, powstaje chaos. Nie jestem pewien, czy to najzdrowsze dla zespołu - mówił Horner.

- Nadal chcemy inwestować w młodych kierowców, niż w takich, którzy zmierzają do końca swojej kariery. Na szczęście mamy kontakt z kilkoma zawodnikami, którzy są świetnymi talentami. Usiądziemy na spokojnie i ocenimy sytuację. Mamy atrakcyjny samochód i nie sądzę, by brakowało nam kandydatów - dodał.

- W tej chwili nie patrzyłbym na plotki. Gasly i Sainz są bardzo szybkimi kierowcami. To daje nam szansę na złapanie oddechu. Podpiszemy umowę pod koniec lata. Po prostu musimy przyjrzeć się dostępnym opcjom i podejmiemy właściwą decyzję - zakończył.

fot. McLaren